جلسه اساتید دانشگاه با مدیران شرکت نفت فلات قاره

۲۴ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۶:۴۳ کد : ۲۲۰۵۲ اخبار
تعداد بازدید:۳۳۲

در روز چهارشنبه مورخ 24/03/1402 جلسه ای به دعوت مدیریت محترم ارتباط با صنعت جناب آقای دکتر قاسمی با حضور ریاست پژوهش و فناوری شرکت نفت فلات قاره ایران و تعدادی از مدیران مربوطه ، معاونت محترم پژوهش و ارتباطات علمی جناب آقای دکتر شبانی و تعدادی از اساتید بزرگوار برگزار شد.

شرکت نفت فلات قاره ایران یکی از بزرگترین شرکت‌های تولیدکننده نفت و گاز دریایی جهان است که وظیفه استخراج و بهره‌برداری از میادین نفتی و گازی کشور در طول بیش از 1200 کیلومتر از گستره آبهای نیلگون خلیج فارس (به استثناء پارس جنوبی و شمالی) و همچنین دریای عمان را با پیشینه نیم قرن تجربه بر عهده دارد. حوزه اصلی فعالیت شرکت نفت فلات قاره ایران منطقه خلیج فارس است که علاوه بر ایران 7 کشور تولیدکننده عمده نفت جهان (عراق، کویت، عربستان، بحرین، قطر، امارات، عمان) در حاشیه آن قرار دارند.

در ابتدا طی کیلیپی در خصوص معرفی اجمالی از دانشگاه توسط مدیریت ارتباط با صنعت پخش شد.

سپس آقای دکتر توکلی ریاست پژوهش و فناوری شرکت نفت فلات قاره ایران، به توضیح مناطق تحت پوشش شرکت و چالش های موجود پرداختند. به گفته ایشان عمده چالش های موجود در شرکت مذکور، بحث خوردگی، پالایش، فرآورش و استخراج در دریا، حفظ و تعمیر سازه های موجود در دریا، رفع اتلاف انرژی، هوش مصنوعی جهت شناسایی مخازن قبل از عملیات حفر در عمق دریا و... می باشد. همچنین خاطرنشان کردند که تمامی نیازهای مجموعه توسط شرکت های معتبر خارجی پاسخگو می باشد اما این شرکت درخواست داخلی سازی تمامی تجهیزات را دارد تا بتواند دانش و فناوری ایرانی را جایگزین دانش موجود کند.

در این راستا مدیران حاضر، آمادگی خود را در خصوص حمایت مالی تمامی پایان نامه های دانشجویی در تمام مقاطع تحصیلی، پذیرش سربازان نخبه و کار بر روی نیازهای پژوهشی شرکت و عقد قرارداد با اساتید محترم در صورت رفع چالش ها و نیازهای موجود اعلام کردند. همچنین عناوین پایان نامه ها هم از جانب شرکت و هم دانشگاه به شرط تکراری نبودن قابل قبول می باشد. حمایت مالی پایان نامه های دکتری تا مبلغ 16 میلیون تومان و کارشناسی ارشد تا مبلغ 11 میلیون تومان از جانب شرکت نفت فلات قاره ایران براورد شده است.

در این جلسه تعدادی از اساتید در خصوص چالش های موجود آمادگی خود را اعلام کرده و تمایل به ایجاد همکاری بیشتر داشتند.

در نهایت در راستای جهت دار شدن این همکاری ها و تداوم آن، تفاهم نامه ای مابین معاونت محترم پژوهشی و ارتباطات علمی جناب آقای دکتر مهدی شبانی و ریاست پژوهش و فناوری شرکت نفت فلات قاره جناب آقای دکتر توکلی، منعقد گردید تا ان شاالله باعث تسهیل روابط مابین صنعت موجود و دانشگاه باشد.


نظر شما :